Osiedle mieszkaniowo- biurowe w Olsztynie. | The office and apartment development in Olsztyn.

     Przedstawiamy Wam koncepcję zespołu budynków hotelowo-apartamentowych oraz budynków biurowych. Całość położona w Olsztynie, tuż obok jeziora….:)

W założeniu architektonicznym konsekwentnie zastosowałyśmy proste kubiczne bryły zarówno w części hotelowo – apartamentowej jak i biurowej.  Koncept opierał się na rozróżnieniu dwóch grup budynków przy jednoczesnym zachowaniu spójnej całości. Stąd idea użycia tych samych materiałów i brył dla całego zespołu.  W celu zróżnicowania dwóch grup i rozrzeźbienia bryły w części hotelowej zastosowałyśmy liczne uskoki i nadwieszenia. Z kolei część biurową zdecydowałyśmy się ujednolicić i delikatnie uspokoić. Pozornie niezależne budynki biurowe połączyłyśmy między sobą przeszklonymi kładkami na poziomie parteru i pierwszego piętra. Takie rozwiązanie wpływa nie tylko na zwiększenie i uelastycznienie powierzchni użytkowej budynku, ale także na komfort użytkowania.

W całym założeniu zaprojektowałyśmy głównie białe, w dużym stopniu przeszklone elewacje, które przy zaproponowanej kubicznej architekturze dodatkowo wzmacniają efekt lekkości całego założenia, a także współgrają z istniejącą zabudową.

Pod całością zaprojektowałyśmy podziemny parking. Nam już marzą się tu wakacje… albo chociaż biuro 😉 a Wam?

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *